wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane prędko się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz